NEOFICIELNÍ ZÁVODY - AGILITY JUMPING
Soutěž o nejrychlejšího pejska Agility

BLANSKO - 30.9.2017

Počasí nám tentokrát opět vyšlo. Ráno sice byla mlha, ale pak se zvedla a vysvitlo sluníčko. A to vydrželo po celou dobu. Pejsci běhali krásně, žádné zdržování či komplikace. Sehraný tým pomocníků pomáhal bleskově stavět parkury, takže nakonec závody skončily už v 1 hodinu odpoledne! Prostě paráda. Moc všem děkuji za pomoc a ochotu.

V kategorii ZAČÁTEČNÍCI startovali pejsci, kteří s agility teprve začínají a sbírají zkušenosti. Přesto podali na závodech krásné výkony a běhali s chutí. V dráze byly zařazeny pouze pevné tunely a skokové překážky s maximálně sníženýma tyčkama. Začátečníci běželi 2 x Jumping. Rozhodčí nepočítala žádné odmítnutí ani DISK, ale pouze chyby za shozenou přeskokovou tyčku. Zvítězili nejrychlejší a samozřejmě i bezchybní pejsci v součtu obou běhů.
V kategorii POKROČILÍ startovali zkušení pejsci, kteří překážky již dobře zvládají. V dráze měli navíc zařazen slalom a dálku. Skokové překážky byly sníženy o kategorii níže, takže mohli závodit i mladší pejsci. Jelikož tyto závody byly pouze JUMPINGové a mělo jít hlavně o rychlost a plynulost běhů, bylo hodnocení rozhodčí velice mírné. Počítaly se pouze chyby za shození skokovky a nepočítalo se žádné odmítnutí a to ani ve slalomu. Ale každá oprava odmítnutí samozřejmě znamenala časovou ztrátu.
Pokročilí běželi 3 x Jumping. Zvítězili nejrychlejší a také bezchybní v součtu všech tří běhů.
Vyhlašování vítězů bylo 2x. Nejdříve zvlášť v každé výkonostní i velikostní kategorii. A na závěr se navíc vyhlásil ten NEJRYCHLEJŠÍ PEJSEK AGILITY z kategorie Začátečníci a NEJRYCHLEJŠÍ PEJSEK AGILITY z kategorie Pokročilí. Ti obdrželi krásné poháry. Všem závodníkům ještě jednou děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

VÝSLEDKY - ZAČÁTEČNÍCI - SA + LA ( 2 běhy - součet chyby + součet časy)

1.místo - Eva Gróhlingová, Jihlava + Ryan, Lvíček ( 0 + 50,39 )
2.místo - Lucie Jordánová, Znojmo + Sindy, kříženec ( 0 + 50,77 )
3.místo - Eva Gróhlingová, Jihlava + Lucky, Lvíček ( 0 + 51,41 )
4. - Pavlína Drábková, Holešov + Dixie Party, Čínský chocholatý pes ( 0 + 55,13 )
5. - Jan Otisk, Blansko + Jack, Jack Russell teriér ( 0 + 62,62 )
6. - Aneta Neugebauerová, Opava + Bibi, Jack Russell teriér ( 0 + 82,57 )
7. - Milada Bilíková, Blansko + Kelly Tobi Cetya, Havanský psík ( 0 + 85,61 )
8. - Valentýna Baňová, Lysice + Wendy, Čivava ( 0 + 88,55 )
9. - Lucie Dobošová, Jihlava + Kessi, Jack Russell teriér ( 0 + 115,93 )
10. - Dáša Šildbergerová, Hradec Králové + Frenie, Jack Russell teriér ( 5 + 58,89 )
11. - Lucie Dobošová, Jihlava + Speedy, Jack Russell teriér ( 5 + 83,42 )
12. - Andrea Brožková, Brno + Jerry, Jorkšírský teriér ( 10 + 60,72 )
13. - tereza Blatná, Spešov + Cody Lambert, Parson Russell teriér ( 15 + 59,45 )

1.místo - Vendula Pokorná, Jihlava + Alex, Border kolie ( 0 + 42,85 )
2.místo - Lucie Jordánová, Znojmo + Dasty, kříženec ( 0 + 48,71 )
3.místo - Lenka Horáková, Brno + Etina, Kólie dlouhosrstá ( 0 + 50,18 )
4. - Michaela Cichá, Koclířov + Lara, Australský ovčák ( 0 + 52,96 )
5. - Vendula Pokorná, Jihlava + Nero, Maďarský ohař ( 0 + 59,98 )
6. - Hana Rybová, Vendolí + Nero, Border kolie ( 0 + 60,76 )
7. - Marie Militká, Ústí nad Labem + Angie Barnadet, Maďarský ohař ( 5 + 46,98 )
8. - Hana Nyffenegger, Lipovec + Zoe, Aljašský malamut ( 5 + 77,61 )
9. - Veronika Palová, Polička + Ruby Deabei, BO - Greonendal ( 10 + 54,61 )
10. - Veronika Štrajtová, Doubravice + Ciri Anwar, Československý vlčák ( 10 + 104,6 )
11. - Alena Strážnická, Olšany + Sid, BO - Malinois ( 15 + 51,81 )
12. - Kateřina Žůrková, Hulín + Max, Border kolie ( 15 + 63,85 )
Ostatní DISK.
Titul NEJRYCHLEJŠÍ PEJSEK AGILITY z kategorie Začátečníci:
Vendula Pokorná, Jihlava + Alex, Border kolie

VÝSLEDKY - POKROČILÍ - SA + MA + LA ( 3 běhy - chyby + časy )

1.místo - Justýna Ema Kostíková, Blansko + Maggie, JRT ( 0 - 31,98 + 38,74 + 42,04 )
2.místo - Daniela Jakubcová, kuřim + Conchar Donnan, Papilon ( 0 - 37,24 + DIS + 42,39 )
3.místo - Natálie Šinkorová, Přerov + Eallyn, Maltézský psík ( 5 - 34,23 + 35,47 + DIS )
4. - Ivana Schimmerová, Jihlava + Ralf, Brabantík ( 5 - DIS + 41,43 + 46,96 )

1.místo - Justýna Ema Kostíková, Blansko + Mia, kříženec ( 0 + 34,59 + 42,61 + 45,60 )
2.místo - Suzanne Dibble, Letovice + Puškyn, kříženec ( 0 - 35,23 + DIS + 40,77 )
3.místo - Markéta Fialová, Blansko + Denny, Pudl ( 0 - 35,64 + DIS + 41,19 )
4. - Helena Krejčí, Svitavy + Alfie, Parson RT ( 0 - 33,75 + DIS + DIS )

1.místo - Natálie Šíblová, Těchov + Adina, Pointr ( 0 - 28,51 + 34,40 + 47,25 )
2.místo - Adéla Myslivcová, jihlava + Speedy, Border kolie ( 5 - 30,04 + 40,01 + 41,53 )
3.místo - Erika Doleželová, Žďár + Bono, Border kolie ( 0 - 33,48 + 34,62 + DIS )
4. - Monika Krejčí, Morkovice + Sindy, Border kolie ( 0 - 35,59 + 34,97 + DIS )
5. - Ivana Šimoníková, Kotvrdovice + Lejdi, Border kolie ( 0 - 44,82 + DIS + 46,09 )
6. - Kristýna Lakomá, Luže + Lucky, Kólie dlouhosrstá ( DIS + DIS + 0 - 69,94 )